Logo Bordro Plus Pdks den Veri Aktarımı

Bu makalede Logo Bordro Plus pdks den veri aktarımı hakkında bilgi vereceğim. Bordro Plus ürününde excelden veri aktarımı gibi, personel devam kontrol sistemi (pdks) den de veri aktarımı yapılabilmektedir. sql trigger kullanımı

Logo Bordro Plus Pdks den Veri Aktarımı

Pdks den Logo Bordro ürününe veri aktarımı, xml veri aktarımına nispeten benzer;

 1. İlgili aya ait açık dönem içerisinde tüm sicil kartları için boş puantaj kartı oluşturulmalı. Bu işlem için bordro + tanımlar adımları takip edilerek puantaj öndeğer tanımı yapılabilir ve sonrasında bordro + işlemler adımları takip edilerek puantaj kartı üret ile tüm sicil kartları için boş puantaj kartı oluşturulabilir.
  bordro plus puantaj kartı üret
  bordro plus puantaj kartı üret
 2. Logo Bordro Plus dizininin içerisinde (ürünün kurulu olduğu klasör) yer alan resource klasörü içerisinde yer alan dosyalar arasında puantaj.def isimli dosya yoksa, pnt.def dosyasının adı puantaj.def olarak düzenlenir.
  bordro plus puantaj def dosyası nedir
  bordro plus puantaj def dosyası nedir
 3. Ltx uzantılı dosya not defteri ile düzenlenmesi gerekiyorsa gerekli kontroller yapılır.
  logo pdks ltx dosyası nasıl düzenlenir
  logo pdks ltx dosyası nasıl düzenlenir
  • Kırmızı Renkli Bölge: Bu kısımdaki bilgiler sabit olmakla birlikte ilk satırda #Logo Data Transfer File# bilgisi, ikinci satırda ise #Type PUANTAJ.DEF# bilgisi yer almalıdır.
  • Turuncu Renkli Bölge:Bu bölgede (@1 satırında) sicil kartına ait bilgiler yer alır. Yukarıdaki örnekte sırası ile bölüm numarası, birim numarası, sicil numarası, personel adı, personel soyadı, kurum numarası, sgk primine esas gün, vergi ödeme günü, toplam çalışma günü bilgileri girilir.
  • Yeşil Renkli Bölge: Burada ise @1 satırındaki ilgili sicile ait @2 satırlarda çalışma bilgileri yazılır.
 4. Düzenleme işlemleri tamamlandıktan sonra Bordro Plus ürününde araçlar + işlemler adımı takip edilir ve pkds’den veri aktarımı seçeneği tıklanarak daha önce düzenlenmiş olan ltx uzantılı dosya seçilir. Eğer sol alt ksıımda filtre verilmek gerekiyorse ilgili filtrelemeler yapıldıktan sonra başlat butonuna basılarak aktarımlar sağlanır.
  Logo Bordro Plus personel devam kontrol sistemi (pdks) aktarımı
  Logo Bordro Plus personel devam kontrol sistemi (pdks) aktarımı
 5. Pkds den veri aktarımı, Excel’den puantaj aktarımına benzer yapıda olduğundan dolayı sadece çalışma gün sayıları aktarılabilir. Günlere ait hesaplamaların oluşabilmesi için aktarım tamamlandıktan sonra ilgili dönem üzerinde sağ tıklanarak güncelleme seçeneği ile ilgili dönem güncellenebilir.
  Bordro dönem güncelleme
  Bordro dönem güncelleme

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*