Logo Bordro Plus Meslek Kodları

Logo Bordro Plus meslek kodları, program içerisinde büyük öneme sahiptir. Sicil kartlarına meslek kodlarının tanımlanmasının birden fazla faydası vardır. Bunlara örnek vermek gerekirse; bünyemizde bulunan meslek gruplarını raporlamak ya da işten çıkış işlemleri sırasında Sosyal Güvenlik Kurumu’na ilgili kaydı işlerken kullanıcılara kolaylık sağlar. Logo Bordro Plus işten çıkış işlemleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Logo Bordro Plus Meslek Kodları
Logo Bordro Plus Meslek Kodları

Logo Bordro Plus Meslek Kodları

Çoğu kullanıcı Bordro Plus meslek kodları nasıl güncellenir? Sorusunun yanıtını arıyor. Bunun sebebi ise meslek kodları programda maalesef sıklıkla güncellenmiyor. Bu makalede hem Logo meslek kodları güncelleme, hem de Logo meslek kodları tanımlama işlemlerine değineceğim.

Bordro Plus Meslek Kodu Tanımlama

Logo meslek kodu ekleme işlemini yapabilmek için, öncelikle programda ilgili menü açılmalı ve ardından gerekli adımlar sırasıyla yapılmalıdır.

  1. Öncelikle sol taraftaki erişim ağıcında ayarlar + tip tanımları + meslek kodları adımları takip edilir. Yeni arayüz için masaüstünde sağ tıklayıp açılan menüde modüller seçeneğine tıklanır. Gelen pencerede ayarlar + tip tanımları + meslek kodları adımları takip edilmelidir. Logo Bordro Plus yeni arayüzü hakkında detaylı bilgi için tıklayın.
    Logo bordro tip tanımları
    Logo bordro tip tanımları
  2. Gelen pencerede programda olan meslek kodları listelenir. Bu ekranda en alt kısıma gelerek (6837. satır) değer kısmına meslek kodu, tanım kısmına da meslek açıklaması yazılarak yeni meslek kodu tanımı yapılabilir. Bu bilgiler girildikten sonra kaydet butonuna basıldığında işlem tamamlanmış olur.
    logo meslek kodları
    logo meslek kodları

Logo Sicil Kartına Meslek Kodu Nasıl Eklenir?

Sicil kartlarına meslek kodlarının eklenmesi aslında oldukça basittir. Bunu yapabilmek için birkaç işlem adımı takip etmek yeterlidir. Sicil yönetimi + tanımlar + sicil kartları adımları takip edilir ve gelen pencerede ilgili sicil üzerine sağ tıklayıp açılan menüden değiştir seçeneğine tıklanır. Açılan sicil kartında, ana bilgiler sekmesinde yer alan meslek kodu kutucuğunun yanındaki üç nokta tıklanarak ilgili meslek seçilir ve kart kayıt edilir. Sicil kartları hakkında detaylı bilgi için tıklayın. Meslek kodlarını sicil kartlarına tek tek seçmek yerine topluca tek seferde aktarmak istiyorsanız lütfen iletişim formunu doldurun.

logo sicil kartına meslek kodu nasıl tanımlanır
logo sicil kartına meslek kodu nasıl tanımlanır

Not: Konu ile alakalı sorularınızı iletişim formunu doldurarak sorabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*