Logo Bordro Plus Uyarı Parametreleri

Bu makalede Logo Bordro Plus uyarı parametreleri nedir? Sorusunun yanıtını vereceğiz. Bu, program içerisinde zaman zaman kullanılan bir özellik olmakla birlikte, kullanıcıların işini de kolaylaştırır. Logo uyarı parametrelerini kullanarak programda herhangi bir işlem yaptığınızda uyarı alıyorsanız, o uyarıyı kaldırabilir ya da bir işlem yaparken programın sizi uyarmasını istiyorsanız bu özellik kullanılabilir.

logo bordro plus uyarı parametreleri
logo bordro plus uyarı parametreleri

Logo Bordro Plus Uyarı Parametreleri

Logo Bordro Plus, veri girişi sırasında kullanıcılar için bazı bilgileri kontrol eder. Eğer bu kontrolün sonunda kullanıcının girdiği veri, gerçekte olması gerektiğinden farklıysa program kullanıcıyı uyarır. Örnek olarak sicil kartı açılırken TC Kimlik no yanlış girildiğinde, Logo Bordro Plus TC Kimlik numarası yanlış girilmiş şeklinde uyarı verir. Buna ek olarak maaş bilgisi asgari ücret altında ise program kullanıcıyı aynı mantık ile uyarır.

 1. Yeni sicil kartı açarken nüfus cüzdanı bilgileri sekmesinde TC Kimlik numarasını yanlış girildiğinde, program kullanıcıyı uyaracaktır. Bordro Plus sicil kartları hakkında detaylı bilgi için tıklayın.
  bordro plus tc kimlik no
  bordro plus tc kimlik no
 2. Eğer Yukarıdaki gibi TC Kimlik numarası yanlış girilmiş uyarısını almamak için yapılması gereken oldukça basittir. Ayarlar + parametreler + uyarı parametreleri adımları takip edilerek gelen ekranda birkaç işlem yapmak yeterli olacaktır.
  logo bordro uyarı parametreleri kullanımı
  logo bordro uyarı parametreleri kullanımı
  • Kırmızı Renkli Bölge : Bu kısımda uyarı tipi seçilir. Logo bu bölümde kullanıcıya çok seçenek sunuyor.
  • Turuncu Renkli Bölge : Bu bölümde ise ilgili uyarının hangi kurum ya da o kurumun hangi işyeri için geçerli olacağı seçilirr.
  • Yeşil Renkli Bölge : Bu ekranda en önemli kısım burasıdır. İlgili işlem yapıldığında, programın nasıl davranacağı buradan belirlenir.
   • Devam et : İlgili işlem yapıldığında program hiçbir şey yapmaz.
   • Kullanıcıyı uyar : İlgili işlem yapıldığında ekrana uyarı mesajı gelir.
   • İşlemi durdur : Program ilgili işlemi yaptırmaz.

Program içerisinde yukarıdaki ayarlar yapıldığında, TC Kimlik numarası doğru da girilse, yanlış da girilse eğer işlem tipi devam et ise program kullanıcıyı uyarmaz. Burada önemli olan işlem tipi ve uyarı alanlarını doğru seçmektir.

Not: Konu ile alakalı sorularınızı iletişim formunu doldurarak sorabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*