Logo Bordro Plus Toplu Ücret Ayarlama

Bu makalede Logo Bordro Plus toplu ücret ayarlama işlemi hakkında bilgi vereceğim. Bordro Plus toplu ücret ayarlama işlemi ile sicil kartlarının (personellerin) ücretleri, belirlenen kriterlere göre toplu olarak ayarlanır ve yeni ücretler sicil kartlarına otomatik olarak aktarılır. Sicil kartları hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Logo Bordro Plus Toplu Ücret Ayarlama
Logo Bordro Plus Toplu Ücret Ayarlama

Logo Bordro Plus Toplu Ücret Ayarlama

Toplu ücret ayarlaması iki şekilde yapılabilir; bunlardan ilki yüzdesel olarak, ikincisi ise sabit miktar olarak artış veya azalış yapılabilir. Ücret ayarlama işlemi, bütün çalışanlar için ya da filtre verilerek sadece belirli bir gruba uygulanabilir. Bu işlemdeki ana mantık tek seferde tüm sicil kartlarının (personellerin) aldığı ücreti kolaylıkla değiştirebilmek ve zamandan tasarruf etmektir.

Logo Toplu Ücret Ayarlama İşlem Adımları

 1. Öncelikle sol taraftaki erişim ağacında sırasıyla sicil yönetimi + işlemler + toplu ücret ayarlama adımları takip edilir.
  logo toplu ücret değiştirme
  logo toplu ücret değiştirme
 2. Toplu ücret ayarlama ekranını açtıktan sonra öneml
  logo bordro toplu ücret nasıl ayarlanır
  logo bordro toplu ücret nasıl ayarlanır
  • Kırmızı Renkli Bölge: Bu bölümde ücretin geçerlilik tarihi (ilgili ücretin ne zamandan itibaren geçerli olacağı), işlem açıklaması ve yuvarlama ile alakalı bilgiler yer alır.
  • Turuncu Renkli Bölge: Bu kısımda ise tip ön değer olarak belirtilmemiş olarak gelir, bu bölüm yeni ücret olarak seçilmelidir. Sonrasında ise kutucuğun hizasında yer alan üç nokta butonuna tıklanır ve gelen pencerede personellere atanacak olan yeni ücretin nasıl hesaplanacağı ile alakalı formül yazılır.
  • Yeşil Renkli Bölge: Bu bölümde, yapılan bu ücret değişikliğinin hangi personellere uygulanacağına dair filtre verilir. Eğer toplu ücret değişikliği tüm sicillere uygulanacaksa filtre verilmeye gerek yoktur.
 3. Yeni ücreti ayarlarken yapılması gereken, yukarıdaki görselde turuncu renkli bölümde üç noktaya basmak ve gerekli formülü yazmak olacaktır. Örnek olarak sicil kartlarında yer alan ücretleri %25 oranında artırdım. Burada önemli olan ücretin neye göre artırılacağı ve azaltılacağını seçmektir.
  bordro plus toplu ücret değişikliği formül
  bordro plus toplu ücret değişikliği formül

   

Not: Bu makalede Bordro Plus toplu ücret değişikliği ile alakalı bilgiler verdim. Konu ile alakalı sorularını iletişim formunu doldurarak sorabilirsiniz, en kısa zamanda yanıt vereceğime emin olabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*