Logo Bordro Plus Puantaj Kartı Oluşturma

Bu makalede Logo Bordro Plus puantaj kartı oluşturma hakkında bilgi vereceğim. Logo Bordro Plus puantaj kartı nedir? Sorusuna verilebilecek en doğru cevaplardan birisi ise; firma bünyesinde çalışan personellerin maaşlarının ve kesintilerinin hesaplanması şeklinde olabilir.  Tabi ki personel maaşlarının doğru hesaplanabilmesi ve raporlanabilmesi için daha öncesinde gerekli ayarların yapılmış olması gereklidir.

Logo Bordro Plus Puantaj Kartı Oluşturma
Logo Bordro Plus Puantaj Kartı Oluşturma

Logo Bordro Plus Puantaj Kartı Oluşturma

 Logo Bordro Plus puantaj hesaplama, bir diğer adı ile  Logo Bordro Plus maaş bordrosu çıkarma programda oldukça basittir. Eğer sicil kartları (personeller) hazırsa puantaj işlemleri için ilk adım atılmış oluyor. Sicil kartları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın. Sicil kartlarına ek olarak İlgili yıla ait güncel kanun parametrelerinin de programda kayıtlı olması gerekir ki ona göre program hesaplamaları yapabilsin. Logo Bordro Plus kanun parametreleri hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

 1. Modüllerden sırası ile bordro + kayıtlar + puantaj kartları adımları takip edilir.
  Logo puantaj kartı nedir
  Logo puantaj kartı nedir
 2. Bu adıma geçmeden önce bordro dönem bilgisi kontrolü yapılmalıdır, eğer ilgili dönem içerisinde değilsek yeni dönem açılmalıdır. Bordro Plus dönem hakkında bilgi almak için tıklayın. Açılan ekranda herhangi bir yerde sağ tıklayıp açılan menüde ekle seçeneğine tıklanır. Bu adımdan sonra karşımıza sicil kartları gelir, hangi personelin puantaj kartı oluşturulacaksa ilgili sicil kartı seçilerek devam edilir.
  logo maaş bordrosu çıkartma
  logo maaş bordrosu çıkartma
  • Kırmızı Renkli Bölge : Bu kısımdaki başlıklarda eğer mesai haricinde personele uygulanan bir ödeme ya da kesinti varsa ilgili sekmelerden yapılabilir.Yeni parametre tanımı (yeni ek ödeme, sosyal yardım vb. ekleme) ile alakalı detaylı bilgi ve yardım almak için tıklayın.
  • Turuncu Renkli Bölge : Her sekmenin altında bu kısımdaki gibi değer girilebilen alan vardır. İlgili yerlere doğru bir şekilde veri girildiğinde, Logo Bordro Plus puantaj hesaplama işlemini yapacaktır.
  • Not: Eğer personelin icra vb. borcu varsa, borç avans yönetiminden borç aktarımı yapılmalıdır. Borç avans yönetimi hakkında detaylı bilgi için tıklayın.
  • Not: Eğer standartlar dışında bir ödeme veya kesinti varsa bunlar programa eklenebilir. Bireysel Emeklilik Sistemi (bes) gibi ek kesintiler sonradan tanımlanmalıdır, Logo Bordro Plus bes hakkında bilgi almak için tıklayın.
 3. Yukarıdaki adımlar tamamlandıktan sonra Logo Bordro Plus puantaj kartı oluşturma işleminin büyük bir kısmını halletmiş oluyoruz. Puantaj üzerinde sağ tık + hesaplar adımları takip edildiğinde detaylı olarak hesaplamalar incelenebilir. Bu bilgiler zaten bordro zarfına da gelecek hatta istenildiği takdirde program, personellere bordro zarfını mail olarak da gönderilebiliyor. Bordro zarfı mail gönderme ile alakalı detaylı bilgi için tıklayın. Puantajlar oluşturulduktan sonra da istenilirse Aylık Prim ve Hizmet Belgesi Sosyal Güvenlik Kurumu’na yüklenebilir. Aylık Prim ve Hizmet Belgesi hakkında bilgi almak için tıklayın.

Not: Konu ile alakalı sorularınızı iletişim formunu doldurarak sorabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*