Logo Bordro Plus Mail Gönderme

Logo Bordro Plus mail gönderme işlemi için öncelikle bazı ayarların yapılmış olması gereklidir. Bu ayarlar aynı Logo ERP ürünlerinin mail ayarlarına benzer. ERP ürünlerinin mail ayarları hakkında bilgi edinmek için tıklayın. Bordro Plus programında bordro zarfı vb. raporlar alınırken, kullanıcı isterse birkaç ekstra işlem ile ilgili rapor otomatik olarak program tarafından mail gönderilebiliyor.

Logo Bordro Plus Mail Gönderme
Logo Bordro Plus Mail Gönderme

Logo Bordro Plus Mail Ayarları

Logo E Posta Ayarları

Logo Bordro Plus mail gönderme işlemine geçmeden önce yapılması gereken birkaç ayar vardır. Bu ayarlar yapıldıktan sonra, kullanıcı isterse program içerisinde de mail gönderilebilir.

 1. Program kataloğu (programın kurulu olduğu dizin) içerisine girilerek BordroPlusSys simgesine sağ tıklayıp açılan menüde yönetici olarak çalıştır seçeneğine tıklanır. Sonrasında gelen ekranda kullanıcı giriş bilgileri girilerek devam edilir.
  bordro plus sys giriş
  bordro plus sys giriş
 2. Sistem işletmenine girdikten sonra yukarıdaki menü içerisinde kuruluş bilgileri sekmesine tıklanır. Açılan seçenekler arasında e-posta ayarları seçilir.
  logo bordro plus sistem işletmeni kuruluş bilgileri
  logo bordro plus sistem işletmeni kuruluş bilgileri
  • Logo Smtp Ayarları

   bordro plus smtp mail ayarları
   bordro plus smtp mail ayarları
   • Kırmızı Renkli Bölge: Logo Bordro Plus mail gönderme işlemi için programın hangi e-posta sunucusunu kullanacağı seçilir. Şu an Logo Bordro Plus SMTP mail ayarları yapıldığı için burada SMTP seçilmelidir.
   • Turuncu Renkli Bölge: Burada ise sunucu adresi bölümüne mail.domain.com yazılmalıdır (mail.furkanpezek.com.tr gibi). Sunucu portu kısmına 587 yazılmalıdır. TLS kullan kutucuğu işaretli olmalı, SSL türü kısmı vTLS1 olarak seçilmelidir.
   • Mavi Renkli Bölge: Bu bölümde ise e-posta adresi ve kullanıcı adı kısımlarına kullandığımız e-mail adresi yazılır. Şifre bölümüne ise ilgili mailin parolası yazılmalıdır.
  • Logo Outlook Ayarları

   Logo bordro plus microsoft outlook mail ayarları
   Logo bordro plus microsoft outlook mail ayarları
   • Kırmızı Renkli Bölge: Logo Bordro Plus mail gönderme işlemi için programın hangi e-posta sunucusunu kullanacağı seçilir. Şu an Logo Bordro Plus Microsoft Outlook mail ayarları yapıldığı için burada Microsoft Outlook seçilmelidir.
   • Turuncu Renkli Bölge: Bu kısımda ise sunucu adresi bölümüne mail.domain.com yazılmalıdır (mail.furkanpezek.com.tr gibi). Sunucu portu kısmına 587 yazılmalıdır. TLS kullan kutucuğu işaretli olmalı, SSL türü kısmı v3 olarak seçilmelidir.
   • Mavi Renkli Bölge: Bu bölümde ise e-posta adresi ve kullanıcı adı kısımlarına kullandığımız e-mail adresi yazılır. Şifre bölümüne ise ilgili mailin parolası yazılmalıdır.

Logo Bordro Plus Mail Gönderme

Yukarıda bahsetmiş olduğum ayarlar yapıldıktan sonra Logo Bordro Plus mail gönderme işlemine geçebiliriz. Örnek olarak Logo bordro zarfı nasıl mail gönderilir? Sorusunu yanıtlayacağız.

 1. Tüm ayarlar tamamlandıktan sonra, Logo Bordro Plus mail gönderme işlemine geçilmeden önce sicil kartlarında e-posta bilgisinin olduğuna emin olunmalıdır. Sicil yönetimi + tanımlar + sicil kartları adımları izlenerek ilgili sicil üzerine sağ tıklayıp açılan menüde değiştir seçeneğine tıklanır. Erişim bilgileri sekmesinde e-posta tanımı yapılmalıdır. Tüm ayarlar olsa dahi, sicil kartında mail adresi yoksa Logo Bordro Plus mail gönderme işlemi yapılamaz.
  bordro plus sicil kartı e posta tanımı
  bordro plus sicil kartı e posta tanımı
 2. Öncelikle sol taraftaki menüde bordro + formlar + bordro zarfı adımları izlenir. Logo Bordro Plus mail gönderme işlemi için gelen ekranda diğer filtrelere ek olarak birkaç tane daha filtre verilmesi gereklidir.
  logo bordro zarfı filtreler
  logo bordro zarfı filtreler
  • Elektronik posta gönderimi: Evet
  • Elektronik posta konusu: Mail konusu yazılır.
  • SMTP e-posta gönderimi: Evet
  • Html olarak kaydedilsin: Burada tercih kullanıcıya ait. Hayır olarak da kalabilir, bu filtreye evet de diyebilirsiniz.
 3. Gelen kutusuna bakıldığında bordro zarfının ek olarak mail ile geldiği görülür.
  bordro zarfı mail
  bordro zarfı mail
 4. Ancak .LVF uzantılı dosyalar ancak Logo rapor görüntüleyici uygulaması ile açılabiliyor. İlgili uygulamayı internetten indirebilirsiniz. Logo rapor görüntüleyici (Logo Report Viewer) kurulduktan sonra bordro zarfı incelemeye hazırdır.

Not: Logo Bordro Plus mail gönderme işlemi ile alakalı sormak istediğiniz sorular için iletişim formunu doldurmanız yeterli.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*