Logo Muhasebeleşmeyen Fişleri Bulma

Bazı firmalar muhasebesini kendileri takip ederken bazıları ise dışarıdan destek alıyorlar, muhasebesini kendi takip eden firmalar için Logo muhasebeleşmeyen fişleri bulma işlemi bir hayli önemlidir. Logo muhasebe modülü hakkında detaylı bilgi için tıklayın. Zaman zaman ilgili hareketin (fatura, çek vb.) yanında m işareti bulunur ancak arka tarafta ilgili mahsup fişi bulunmayabilir. Bu gibi durumlarda bu fişlerin tespit edilmesi oldukça önemlidir. Logo muhasebeleştirme işlemleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

logo muhasebeleşmeyen fişleri bulma
logo muhasebeleşmeyen fişleri bulma

Logo Muhasebeleşmeyen Fişleri Bulma

Logo muhasebeleşmeyen fişlerin tespiti, herhangi bir rapor olmadığı sürece oldukça zordur. Kullanıcılar için Logo muhasebe fişi olmayan hareketleri bulmak için bir rapor yazdım ve bu rapor ile Logo kullanıcıları, bir tık ile muhasebe fişi olmayan ama yanında m işareti olan hareketleri görebiliyor. Ön modülde hareketin yanında m işaretinin olması, ama ilgili hareketin muhasebe fişinin olmamasının birkaç tane sebebi olabilir. Bunlar; veri yazılırken bilgilerin tamamının yazılamaması, program tarafında gerekli ayarların yapılmaması veya kullanıcıdan kaynaklanan hatalar şeklinde özetlenebilir. Logo otomatik muhasebeleştirme veya normal muhasebeleştirme işlemleri sırasında gelen ekranda işaretle seçeneğine basıldığında da bahsetmiş olduğum problem yaşanılır. Logo otomatik muhasebeleştirme işlemleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Fişlerin Tespiti

 1. İlgili modül içerisinde muhasebeleşme işareti olan (m) bir fişin üzerine sağ tıklayıp açılan menü içerisinde ilgili muhasebe fişi seçeneğine tıklanır.
  logo ilgili muhasebe fişi
  logo ilgili muhasebe fişi
 2. İlgili muhasebe fişi seçeneğine tıklanıldığında normal şartlar altında ekrana mahsup fişinin gelmesi gereklidir.
  logo mahsup fişi
  logo mahsup fişi
 3. Eğer ilgili muhasebe fişi seçeneğine tıklanıldığında yukarıdaki gibi bir fiş gelmiyorsa bir problem var demektir. Bu problemin tespiti için yazdığım rapor devreye giriyor. Kullanıcılar bütün fişlerde sağ tıklayıp ilgili muhasebe fişi seçeneğine tıklayamayacağına göre kullanıcılar, buna benzer bir durum olduğunda toplu olarak bu hatalı fişleri raporlamak isteyecektir ve hangi fişlerde sorun olduğunu görmek isteyecektir.
  logo muhasebeleşme işareti olan ama muhasebe fişi olmayan kayıtlar
  logo muhasebeleşme işareti olan ama muhasebe fişi olmayan kayıtlar
  • Tarih: Bu kısımda ön modülde olan hareketin tarihi izlenebilir.
  • Fiş Numarası: Bu kısımda ön modülde olan hareketin fiş numarası izlenebilir.
  • Fiş Türü: Bu kısımda ön modülde olan hareketin fiş türü izlenebilir.
  • Kart Açıklaması: Bu kısımda ön modülde olan hareketin kart açıklaması izlenebilir.
  • Kaynak Fiş Türü: Bu kısımda ön modülde olan hareketin hangi modülde olduğu izlenebilir.

Not: Konu ile alakalı sorularınızı iletişim formunu doldurarak sorabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*