Logo Dövizli Bakiye Takibi

Firmalar için Logo dövizli bakiye takibi önemlidir. Logo dövizli işlemler veya yerel para birimi ile işlem yaparken cari hesap bakiyesi oluşur. Oluşan bu bakiye ödemeler ve tahsilatlardan oluşan bir tutardır. Logo ürünlerinde cari hesap penceresinde toplam bakiye yazar, ancak bu bakiyenin ne kadarı Türk Lirası, ne kadarı Dolar ne kadarı Euro olduğunu cari hesap ekranında göstermez. Durum bu olunca logo dövizli bakiye takibi oldukça önem arz ediyor. Peki Logo cari hesap dövizli bakiye nasıl takip edilir? Bu soruyu yanıtlamak adına Logo cari hesap Tl Usd Euro bakiyeleri takip edebilmeleri adına bir çözüm geliştirdim. Bu uyarlama ile, isteğinize göre Logo dövizli bakiye takibi yaparken sadece Tl, Usd, Euro para biriminden değil, farklı para birimlerinden de takip yapabilirsiniz. Bu çözüm ile Logo cari hesap penceresinde işlem dövizli bakiyeleri takip edebiliyorsunuz ve bu bakiyeler dinamik olarak değişiyor. Diğer Logo çözümlerim hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

logo dövizli bakiye takibi
logo dövizli bakiye takibi

Logo Dövizli Bakiye Takibi

Normalde Logo ürünlerinde cari hesap ekranında sadece ve sadece toplam bakiyelerin görüntülendiğinden bahsetmiştik. Logo ürün ailesi hakkında detaylı bilgi için tıklayın. Peki Logo dövizli bakiye nasıl görülür? Logo dövizli bakiye takibi nasıl yapılır? Daha açık olmak gerekirse Logo cari hesap ekranında Tl Dolar Euro bakiyeleri takip etme mümkün mü? Bu soruların ortak cevabı; programın standartlarında böyle bir özellik yok ancak bu eksikliği giderecek bir uyarlama yazdım. Bu uyarlamaya sahip olmanız için tek yapmanız gereken ise iletişim formunu doldurarak bana ulaşmak.

logo cari hesap penceresinde tl usd euro bakiyeleri görme
logo cari hesap penceresinde tl usd euro bakiyeleri görme

Logo cari hesap penceresini açtığımız zaman, standartlarda cari hesap türü,  kodu, unvanı, bakiyesi ve diğer bilgiler gelir. Ancak bizim için şimdilik bakiye kısmı önemli. Görüldüğü üzere ekranda cari hesaplar listeleniyor, karşılarında ise bakiyeleri yazıyor. Ancak merak edilen nokta Furkan Pezek‘in 2.175,52 borç bakiyesi var, bu tutarın ne kadarı Türk Lirası cinsinden, ne kadar Amerikan Doları cinsinden, ne kadarı Euro cinsinden.

logo cari hesap penceresi
logo cari hesap penceresi

Yukarıdaki merak edilen konuyu ise bir uyarlama ile çözdüm. Alttaki ekran görüntüsü incelendiğinde Furkan Pezek 2.175,52 borç bakiyesine sahip. Buna rağmen 96,08 Türk Lirası alacağa düşmüş yani Tl cinsinde olması gerekenden fazla ödeme yapmış, ancak totale bakıldığında hala borçlu. 287,36 Dolar bakiyesi, 82,62 Euro bakiyesi halihazırda borç olarak duruyor. Sizde cari hesaplarınızı aşağıdaki gibi takip etmek istiyorsanız iletişim formu ile bana ulaşabilirsiniz. İletişim formuna ulaşmak için tıklayın.

logo cari hesap işlem dövizli bakiye görüntüleme
logo cari hesap işlem dövizli bakiye görüntüleme

Farklı para birimlerine göre bakiyeler listeleniyor, Logo dövizli bakiye takibi şu an daha rahat yapılabiliyor. Normalde Logo dövizli bakiye takibi yapılırken, ilgili cari hesabın üzerine sağ tıklayıp açılan menüde döviz toplamları seçeneğine tıklanmalıdır. Ancak bu uyarlamaya sahipseniz direkt cari hesap ekranında da farklı para birimlerinden bakiyeleri görebilirsiniz. Cari hesap ekranında şu an bakiyeler görüntüleniyor, peki bunlar doğru mu geliyor? Bunu test etmek için Furkan Pezek cari hesabına sağ tıklayarak döviz toplamları diyeceğim ve karşılaştırmayı yapacağım.

logo diğer para birimlerinde toplamlar
logo diğer para birimlerinde toplamlar

Yukarıdaki iki ekranı karşılaştırmak gerekirse; Logo cari hesap ekranı içerisinde Furkan Pezek karşısında Türk Lirası 96,08 alacak bakiyesi veriyor, Amerikan Doları 287,36 borç bakiyesi veriyor, Euro ise 82,62 borç bakiyesi veriyor. Döviz toplamlarına baktığımızda ise sol tarafta para birimlerini görebiliyoruz ve id bakiye kısmında ise karşılıklarını görüyoruz. Bu iki toplam birbirini tutuyor. Herhangi bir ödeme/tahsilat işlemi vb. olduğunda ise bu bakiyeler dinamik olarak güncelleniyor. Bu uyarlama ile kullanıcılar, cari hesap ekranı içerisinde basit bir şekilde Logo dövizli bakiye takibi yapabiliyor.

Not: Logo dövizli bakiye takibi ve bu makale hakkında sormak istediğiniz tüm soruları iletişim formunu doldurarak sorabilirsiniz. Siz de daha rahat Logo dövizli bakiye takibi yapmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken bana ulaşmak.

4 yorum

  1. SELAM FURKAN BEY USD İLE MAL ALIP USD İLE MAL SATIYORUM FAKAT MÜŞTERİ ÖDEME ESNASINDA TL YADA EURO VERİYOR İŞLEMLERİ TOPTAN SATIŞ FATURASINDA TEK İŞLEMLE BİTİREMİYORUM ÇÖZÜM VAR MI

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*