Logo Bordro Plus Yeni Dönem Açma

Logo Bordro Plus yeni dönem açma işlemi aslında oldukça basittir. Logo Bordro Plus maaş bordrosu çıkarma işlemi yapılacaksa, öncelikle Bordro Plus dönem açma ya da Bordro Plus dönem kapatma işlemlerinin yapılması gereklidir. Bu makalede Logo Bordro Plus yeni dönem nasıl açılır? Ve Logo Bordro Plus dönem nasıl kapatılır? Sorularını yanıtlayacağım.

Logo Bordro Plus Yeni Dönem Açma
Logo Bordro Plus Yeni Dönem Açma

Logo Bordro Plus Yeni Dönem Açma

Bordro Plus dönem açma işlemi için, öncelikle ilgili döneme (aya) ait işlemlerin tamamlanmış olması gereklidir. Eğer her şey hazırsa (puantajlar, puantajlara borç avans aktarımı gibi işlemler) programda yeni dönem açılabilir. Logo Bordro Plus borç avans yönetimi hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

 1. Masaüstünde yer alan dönem bilgilerine çift tıklanır. Eski arayüzde ise sol taraftaki menüde bordro + kayıtlar + dönem bilgileri adımları sırası ile takip edilir.
  logo bordro dönem işlemleri
  logo bordro dönem işlemleri
 2. Açılan pencerede halihazırda açık olan dönemler listelenir. İlgili döneme sağ tıklayıp açılan menüde dönem sonu seçeneğine tıklanır.
  logo bordro dönem sonu
  logo bordro dönem sonu
 3. Yukarıdaki ekranda dönem sonu seçeneğine tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi bir ekran gelir. Açılan pencerede önemli olan nokta dönem tarihleri kısmıdır.
  logo bordro plus dönem sonu işlemleri
  logo bordro plus dönem sonu işlemleri
  • Kırmızı Renkli Bölge: Bu kısımda ilgili döneme ait kurum numarası ve kurum unvanı yer alır.
  • Turuncu Renkli Bölge: Bu bölüm oldukça önemlidir. İlgili dönemin başlangıç ve bitiş tarihleri yer alır, başlangıç dönemi pasif olarak gelir ve müdahale edilemez. Dönem sonu tarihi otomatik olarak ilgili ayın son günü gelir, kullanıcı dilerse bu tarihi değiştirebilir.
 4. Başlat tuşuna basıldıktan sonra, puantaj kartı sayısına göre program biraz bekletir ve bu sırada dönem kapatılıyor lütfen bekleyin şeklinde uyarı verir.
  logo bordro plus dönem kapatılıyor lütfen bekleyin
  logo bordro plus dönem kapatılıyor lütfen bekleyin

Logo Bordro Plus Dönem Kapatma

Aslında mantık olarak Bordro Plus dönem kapatma ya da Bordro Plus dönem açma işlemleri aynıdır. Ancak aradaki fark güncel dönem kapatıldığı zaman, ilgili dönem içerisinde yer alan bütün puantaj kartları silinir. Bundan dolayı dönemi iptal etmeden önce iyi düşünmek gerekir.

 1. Masaüstünde yer alan dönem bilgilerine çift tıklanır. Eski arayüzde ise sol taraftaki menüde bordro + kayıtlar + dönem bilgileri adımları sırası ile takip edilir. Açılan pencerede ilgili dönem üzerine sağ tıklanır ve dönem iptali seçeneğine tıklanır.
  logo dönem iptali
  logo dönem iptali
 2. Sonrasında gelen ekranda dönem iptal edilecek ve tüm puantaj kartları silinecektir uyarısı gelir. Bu uyarıya tamam denilir ve dönem iptal edilmiş olur.
  Logo bordro plus dönem iptali nasıl yapılır
  Logo bordro plus dönem iptali nasıl yapılır

  Not: Konu ile alakalı sorularınızı iletişim formunu doldurarak sorabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*