Logo Crm Teklif Oluşturma

Logo Crm teklif oluşturma işlemi sanıldığı gibi zor değildir. Logo Crm zaten halihazırda Logo ERP programlarından (Go 3, Tiger 3) birisi ile entegre çalıştığından, eğer entegrasyon seti tanımlanmışsa mevcut cari hesaplar, stoklar vb. bütün hepsi Logo Crm içerisinde görünecektir.  Logo Crm teklif oluşturma işlemi sırasında daha önce tanımlanmış olan cari hesaplar ve stoklar seçilebileceği gibi, Logo Crm ekranında da istenirse teklif sırasında yeni cari yahut stok oluşturulabilir. Bütün bu stokların, cari hesapların vb. Logo ERP programından Logo Crm’e entegrasyonunu sağlamak amacıyla entegrasyon seti tanımı yapılır. Entegrasyon seti tanımı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Logo Crm Teklif Oluşturma İşlemi Adımları :

 1.  Sol taraftaki panel üzerinde satış pazarlamanın altında teklifler seçeneğine tıklanır. logo crm teklif oluşturma
 2. Yeni gelen pencere içerisinde Logo Crm teklif oluşturma işlemini başlatmak için sol üst tarafta bulunan artı işaretine basılarak yeni teklif oluşturulmaya başlanabilir. logo crm giriş
 3. Teklif hazırlarken Logo Crm bize beş adımda teklif oluşturmamıza olanak veriyor. Teklif için önem arz eden ilk üç adım; teklif, ERP, ürünler.
  • Teklif: Bu sekme içerisinde; teklifin yapılacağı cari hesap, cari hesap adresi, satış temsilcisi, fiyat ayarları (döviz türü, döviz kuru), teklif onay bilgileri girilebilir.
  • ERP : Bu sekme içerisinde; ambar, işyeri ve fabrika seçilebilir, ödeme planı, irsaliye türü, siparişlere ve irsaliyelere yetki kodu yahut özel kod tanımı yapılabilir.
  • Ürünler : Bu sekme içerisinde; teklif stok kalemleri girilebilir (miktar, birim fiyat vb.), kalemlere iskonto uygulanabilir. Stok kalemleri ile ilgili tüm işlemler bu kısımdan yapılır.

Logo Crm Teklif Oluşturma Esnasında Stok Kalemleri Girilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler :

 • Teklif içerisinde ürünler sekmesine tıkladıktan sonra sol üst tarafta bulunan ürün ekle butonuna basılır. Gelen pencere içerisinde ERP programımızdaki stoklar listelenir ve ilgili stok seçildikten sonra karşımıza yeni pencere açılır ve burada stok kalemlerine dair bilgiler girilir.logo crm nedir
  • Ana Bilgiler : Stok miktarı,birim fiyatı, birimi, iskonto oranları vb. bilgiler buradan girilir.
  • ERP : Abmar ve satış elemanı bilgisi, eğer sipariş durumu rezerve ise evet seçilir (teklif sipariş fişi olarak programa aktarılacaksa önemli). İrsaliye yahut sipariş özel kodları girilebilir.
  • Diğer : Teklif kalemine dair notlar girilebilir.
  • Birim Çevrimleri : ERP programındaki birim setleri gibidir; mevcut birim setlerinin, birim çevrimleri buradan düzenlenebilir.
  • Diğer İndirimler : Ana bilgiler kısmında iki adet iskonto yapılabiliyorken, ikiden fazla iskonto uygulanacaksa bu sekme kullanılmalıdır.

Logo Crm Teklif Oluşturma Ekranındaki Önemli Butonlar :

logo crm web

 1. Mavi Renkli Bölge : Bu bölüm içerisinde yeni teklif oluşturabilir,kopyalayabilir, oluşturulan teklifi değiştirebilir yahut silebilirsiniz.
 2. Turuncu Renkli Bölge : Bu bölüm içerisinde oluşturulan teklifi ERP programına sipariş/irsaliye olarak aktarabilirsiniz. Durum sekmesine tıklayınca altındaki menüden satış seçeneğine tıklanır, gelen pencereden aktarım seçeneği seçilir. logo crm demo
 3. Yeşil Renkli Bölge : Bu bölüm içerisinde Logo Crm teklif oluşturma işlemini bitirdikten sonra rapor sekmesine tıklayarak teklifi inceleyebilir, pdf olarak kayıt edebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*