Logo Bordro Plus Meslek Kodu Güncelleme Programı

Bu makalede kendi yazmış olduğum Logo çözümlerinden Logo Bordro Plus meslek kodu güncelleme programı olan Logo Job Updater yazılımını tanıtacağım. Bilindiği üzere Logo Yazılım meslek kodlarını güncellemiyor ve ilgili kodlar güncellenmediği için Bordro Plus kullanıcıları zaman zaman sıkıntı yaşayabiliyor. Logo Bordro Plus meslek kodları hakkında detaylı bilgi için tıklayın. Logo kullanıcılarının problemine çözüm olan Logo Job Updater, kullanımı basit ve Logo Bordro Plus ile bire bir entegre olarak çalışıyor.

Logo Bordro Plus Meslek Kodu Güncelleme
Logo Bordro Plus Meslek Kodu Güncelleme

Logo Bordro Plus Meslek Kodu Güncelleme Programı

Logo Job Updater

 Logo Bordro Plus meslek kodları nasıl güncellenir? Sorusu aklınızdaysa bu yazılım ile kafanızdaki soruyu yanıtlayabilirsiniz. Yazılım hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

 1. Programı kurduktan sonra karşımıza aşağıdaki gibi bir arayüz geliyor. Bu yazılımda temelde kullanacağımız üç ekran var.
  Logo Job Updater
  Logo Job Updater
  • AnaSayfa : Yazılım ilk açıldığında bu ekran ile başlar.
  • Meslek Kodları Entegrasyonu : Bu sekmede Logo Bordro Plus meslek kodları güncelleme işlemini yapıyoruz. İşkur sitesinden indirdiğimiz meslek kodlarını (excel dosyası) bu kısım kullanılarak Bordro Plus’a entegre edebiliyoruz.
  • Sicil Kartlarına Meslek Kodu Aktarımı : Bu bölümde ise sicil kartlarına toplu olarak meslek kodu ataması yapabiliyoruz. Diyelim ki dört tane yazılım mühendisi var, dördünü seçip tek seferde güncellemesini yapabiliriz.
  • Rapor : Programdaki meslek kodları ve sicil kartlarının raporlarını buradan alabiliyoruz. Bunlara ek bilgileri olarak Pdf ve Excel ortamına alabiliyoruz.
  • Ayarlar : Bu sekme içerisinde ise veritabanı ve lisans ayarlarını yapıyoruz.
  • Çıkış : Bu kısımda programdan çıkış yapabiliyoruz.
 2. Meslek Kodları Entegrasyonu sekmesinde dosya seç butonu ve güncel kodları indir linki dikkat çekiyor.
  logo bordro plus meslek kodları entegrasyonu nasıl yapılır
  logo bordro plus meslek kodları entegrasyonu nasıl yapılır
  • Kırmızı Renkli Bölge : Bu kısımda İşkur sitesinden indirdiğimiz meslek kodlarının bulunduğu Excel dosyasını seçiyoruz. Sonrasında yukarıdaki görseldeki ekranın geldiğini görüyoruz.
  • Turuncu Renkli Bölge : Buraya tıklayarak direkt İşkur sitesine giderek güncel meslek kodlarını indirebilirsiniz.
  • Lacivert Renkli Bölge : Burada seçtiğiniz meslek kodları programa aktarılacak, en üstteki kutucuğu seçerek ekrandaki meslek kodlarının tamamını seçebilirsiniz.
  • Yeşil Renkli Bölge : Lacivert renkli kısımda seçim yaptıktan sonra sağ tık + meslek kodlarını güncelle işlem adımlarını takip ederseniz, seçtiğiniz kodların Bordro Plus’a aktarımı başlayacaktır.
 3. Sicil Kartlarına Meslek Kodu Aktarımı sekmesinde ise, yazılımda sicil kartlarını işaretleyip meslek kodunu seçtikten sonra programda sicil kartlarının meslek kodu güncellenmiş oluyor.
  sicil kartlarına meslek kodu aktarımı
  sicil kartlarına meslek kodu aktarımı
  • Kırmızı Renkli Bölge : Güncellenecek sicil kartlarının seçimi bu kısımdan yapılır.
  • Turuncu Renkli Bölge : Sağ tıklayıp açılan menüde meslek kodu seçimi seçeneğine tıklandığında karşımıza meslek kodları gelir.
   meslek kodu seçimi
   meslek kodu seçimi
  • Yeşil Renkli Bölge : Bir önceki ekranda seçilen meslek kodu, işaretli sicil kartlarına aktarılır.
 4. Rapor sekmesinde iki ayrı pencere var. Bunlardan birisi programdaki meslek kodlarını diğeri ise programdaki sicil kartlarını raporlamaya yarıyor.
  logo bordro plus meslek kodları rapor
  logo bordro plus meslek kodları rapor
  • Kırmızı Renkli Bölge : Burada, raporlamak istediğimiz modülü seçiyoruz.
  • Turuncu Renkli Bölge : Rapordaki verileri Excel veya Pdf ortamına atabiliyoruz. Sağ tık + açılan menüde ilgili seçeneğe tıklamak yeterli olacaktır.
 5. Ayarlar sekmesinde ise veritabanı ve lisans ayarları yapılıyor.
  Logo bordro plus meslek kodları ayarları
  Logo bordro plus meslek kodları ayarları

Not: Yazılım ile ilgili detaylı bilgi veya fiyat teklifi almak için tıklayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*