Logo Bordro Plus Kısa Çalışma Ödeneği

Bu makalede Logo Bordro Plus kısa çalışma ödeneği nasıl tanımlanır? Sorusunun yanıtını vereceğiz. Salgın nedeni ile gündeme daha sık gelen kısa çalışma ödeneği konusu ile alakalı gerekli geliştirmeler Bordro Plus ürününde 4.64.01 versiyonunda yapıldı. Kısa çalışma ödeneği mevzuatı hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

Logo Bordro Plus Kısa Çalışma Ödeneği
Bordro Plus Kısa Çalışma Ödeneği

Logo Bordro Plus Kısa Çalışma Ödeneği

Başlangıçta herkesçe kısa çalışma ödeneği nedir? Ya da Bordro Plus kısa çalışma ödeneği nasıl kullanılır? Gibi sorular sıkça sorulsa da, gerek mevzuat olarak gerekse de program içerisinde yapılması gerekenler açıklandı.

 1. Bordro Plus ürününde öncelikle ayarlar + parametreler + çalışma parametreleri adımları takip edilerek yeni bir mesai tanımı yapılmalıdır.
  Bordro Plus kısa çalışma ödeneği mesai tanımı
  Bordro Plus kısa çalışma ödeneği mesai tanımı
 2. Sonrasında programda ayarlar + parametreler + kurum çalışma parametreleri adımları takip edilerek, daha önce tanımlanan kısa çalışma ödeneği adlı mesai tanımımızı kuruma ya da kurumlara bağlıyoruz.
  logo kısa çalışma ödeneği ekleme
  logo kısa çalışma ödeneği ekleme
  • Kırmızı Renkli Bölge: Bu kısımda tanımlanan kurum çalışma parametresinin ne zamandan itibaren geçerli olacağı belirtilir.
  • Turuncu Renkli Bölge: Burada daha önce tanımlanan mesai tanımı olan kısa çalışma ödeneği seçilir.
  • Yeşil Renkli Bölge: Bu tanımda en önemli kısım katsayı bölümüdür. Öndeğerde 1 olarak gelen katsayı, 0,5 olarak düzenlenerek kayıt edilmelidir.
 3. Gerekli tanımlamalar yapıldıktan sonra gerek manuel gerekse toplu puantaj kartları oluşturulur. Puantaj kartları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.
  Logo kısa çalışma ödeneği puantaj
  Logo kısa çalışma ödeneği puantaj

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*